Na to wydarzenie miłośnicy wyścigów konnych czekali cały rok. Za nami legendarna Gala Derby 2023 na warszawskim Torze Służewiec. Tegoroczna edycja to nie tylko rywalizacja na najwyższym poziomie, ale także… crème de la crème dla wszystkich pasjonatów mody. Projektantka Viola Piekut zaprezentowała podczas gali niezapomniany pokaz swojej kolekcji.

 

W pierwszą niedzielę lipca, warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec był miejscem wyjątkowego wydarzenia. Już po raz 79. odbyła się tam Gala Derby, która przyciągnęła uwagę zarówno miłośników wyścigów konnych, jak i entuzjastów mody. Panujący na Torze dress code od zawsze był inspiracją dla wielu domów mody, w tym również projektantki Violi Piekut, którą to Totalizator Sportowy – Mecenas Toru Służewiec – zaprosił do udziału w wydarzeniu. I tak oto tegoroczna Gala Derby stała się areną dla wyjątkowego pokazu mody. Violę Piekut – jak zawsze – zaskoczyła gości niepowtarzalnymi kreacjami.„W tym miejscu zawsze panuje niecodzienna, nieszablonowa elegancja i to ona stała się zalążkiem pięknego pomysłu. Chcę pokazać ją na nowo, stworzyć pełniejszy wymiar, pozostając przy tym wierną tradycji. Wierzę, że kolekcja zaprezentowana podczas Gali Derby, zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta i stanie się symbolem niezwykłego stylu podczas tego prestiżowego wydarzenia. Jak już wielokrotnie podkreślałam - Polki mają niesamowitą klasę i styl – bądźmy wzorem dla świata”, powiedziała projektantka Viola Piekut.

12 modelek, 12 setów i muzyka na żywo w tle. Kolekcja w stylu Royal Ascot to ukłon projektantki dla klasyki, elegancji i wyrafinowanego stylu. Pokaz połączył w sobie tradycję z nowoczesnością, uwidocznił znaczenie detali z mocnym akcentem skierowanym w stronę nietuzinkowych nakryć głowy – od tych minimalistycznych po wręcz artystyczne, niepowtarzalne konstrukcje. Klasa sama w sobie!

Viola Piekut, ceniona na międzynarodowej scenie mody, nie zawiodła oczekiwań swoich fanów i gości zgromadzonych na Gali Derby. Jej najnowsza kolekcja urzekła wszystkich swoim unikatowym stylem, harmonią kolorów oraz niebanalnymi krojami. Inspirując się zarówno pięknem natury, jak i dynamiką wyścigów konnych, projektantka stworzyła zmysłowe i eleganckie kreacje, które podkreślały naturalne piękno kobiecej sylwetki.

 Pokaz Violi Piekut był nie tylko okazją do zobaczenia wyjątkowych strojów, ale także do spotkania wielu znanych osobistości ze świata mody, sztuki i show-biznesu. Goście z całego kraju (i nie tylko) zgromadzili się na Torze Służewiec, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wśród znanych osobistości zauważyć można było: Małgorzatę Kożuchowską, Joannę Jabłczyńską, Agnieszkę Kaczorowską, Izabellę Krzan, Milenę Lewandowską czy Agnieszkę Hyży.

Gala Derby na Torze Służewiec połączyła pasję do wyścigów konnych z miłością do sztuki i mody, udowadniając, że wydarzenia sportowe i kulturalne potrafią się wzajemnie inspirować. Pokaz Violi Piekut z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako wyjątkowy moment, który podkreślił wyrafinowanie i indywidualność polskiej mody.

 

 

Photos by ALEXEY PILIPENKO