PARTY FASHION NIGHT 2023

VIOLA PIEKUT - błysk i blask na wybiegu

Świat mody zawsze jest pełen ekscytujących wydarzeń, a jednym z najważniejszych momentów każdego projektanta jest udział w prestiżowych pokazach mody. Jednym z takich wyjątkowych wydarzeń w świecie mody jest Party Fashion Night, które od lat przyciąga uwagę wszystkich miłośniczek pięknych strojów i stylowych kreacji. Viola Piekut, jak przystało na temat przewodni wydarzenia #reflection, rozświetliła wybieg swoją niezwykłą kolekcją, obok której nie można było przejść obojętnie.Najlepsi polscy projektanci


Party Fashion Night to coroczne wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu najważniejsze osobistości ze świata mody, show biznesu, celebrytów, dziennikarzy. To doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych trendów i kolekcji najlepszych, polskich projektantów.

Tegoroczna edycja Party Fashion Night odbyła się we wnętrzach obiektu Tor Służewiec, w wyjątkowej scenerii, podkreślającej charakter wydarzenia. Miejsce to idealnie wpisywało się w ducha tego wyjątkowego wieczoru, który od zawsze łączy klasykę z nowoczesnością.Polska projektantka o światowym rozgłosie

Viola Piekut to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek mody, o której można usłyszeć na świecie. Jej unikalne podejście do projektowania i niezwykły styl, przyciągają uwagę wielu znawców mody. W jej kolekcjach zawsze odnajdziemy połączenie elegancji, klasyki i niebanalności.
W tegorocznej kolekcji Violi Piekut, która została zaprezentowana na Party Fashion Night, można było dostrzec te same cechy, które uczyniły ją niepodważalną ikoną mody. Muzą projektantki, z którą Viola Piekut pojawiła się na wybiegu była jej wieloletnia przyjaciółka, aktorka – Joanna Jabłczyńska. W projektach sygnowanych logo VP można było zobaczyć również: Paulinę Krupińską, Marcelinę Zawadzką, Anię Wendzikowską czy Honoratę Skarbek.

Elegancja i wyrafinowanie

Kolekcja Violi Piekut na Party Fashion Night 2023 była prawdziwym majstersztykiem sztuki krawieckiej. Projektantka stworzyła serie kreacji, które emanowały elegancją i wyrafinowaniem. Nie bez powodu nazwano ją "Królową Elegancji na Wybiegu". Każda z kreacji była pełna finezji i dbałości o szczegóły. Viola Piekut zaprezentowała dwie kolekcje: jedną we współpracy z marką Syoss oraz drugą – jako docelowy pokaz. Srebro i złoto, blask i siła detali, jednak to nie tylko kolory przyciągały uwagę - to przemyślane kroje, wyważone proporcje i nietypowe detale sprawiły, że każda z kreacji Violi Piekut była wyjątkowa.„Kolekcja przygotowana na tegoroczną edycję Party Fashion Night to elegancja w stylu #brilliantglamour. Całość została utrzymana w oryginalnej kolorystyce: od pustynnego beżu po mieniące się złoto. Dominuje tu błysk, blask i zrównoważony, kontrolowany przepych.

Każda z kreacji wyróżnia się nieszablonowością formy, charakterystyczną dla marki asymetrią projektów i ich najwyższą (często wyłącznie ręczną) precyzją wykonania. Zmysłowe sukienki, odważne kombinezony, nowatorskie marynarki czy spódnice flirtujące z przezroczystością - wszystkie wysadzane są drogocennymi kamieniami. Te okazałe, trójwymiarowe zdobienia, z pozoru przypominające spokojne fale, znacznie więcej mają do powiedzenia, gdy za sprawą modelki zostają wprowadzone w ruch… Wówczas dzieje się prawdziwa magia!

Ta kolekcja ma swoją misję. Ma dodawać kobietom siły, odwagi, podkreślać ich kobiecość i pewność siebie.” – tak o kolekcji powiedziała sama projektantka.Jej niezwykła zdolność do połączenia klasyki z nowoczesnością oraz dbałość o każdy detal sprawiły, że jej kreacje zachwyciły publiczność i znalazły uznanie w oczach krytyków mody.

Patrząc w przyszłość…

Party Fashion Night 2023 dostarczyło wielu emocji i niezapomnianych chwil związanych ze światem mody. Wydarzenie organizowane przez Party.pl co roku jest inspiracją dla wielu młodych projektantów oraz miłośniczek mody, udowadniając, że polska moda ma wiele do zaoferowania.

fot. Piotr Podlewski, Jarosław Wojtalewicz/AKPA