PARTY FASHION NIGHT


10. edycja największej modowej imprezy w Polsce - PARTY FASHION NIGHT za nami! Ten wieczór nie ma sobie równych, jest absolutnie wyjątkowy. Czołowi polscy projektanci prezentują swoje kolekcje, a u ich boku pojawiają się muzy.

11 października na warszawskim Torze Wyścigów Konnych na Służewcu odbyła się jubileuszowa, 10. edycja PARTY FASHION NIGHT 2022, jedna z najważniejszych i najbardziej spektakularnych imprez modowych w Polsce. Czołowi polscy projektanci, wyjątkowe pokazy mody oraz największe gwiazdy show biznesu - to wszystko podczas jednego wieczoru. W tym roku najlepszym stylizacjom z kolekcji pierwszoligowych polskich projektantów przyświecało hasło THIS IS ART.

"Hasłem przewodnim jubileuszowej edycji jest THIS IS ART. Mam nadzieję, że dzisiejsze pokazy będą spotkaniem z niezwykłą sztuką, z modą. Jedenaście lat temu narodził się pomysł, aby zaprosić polskich topowych projektantów do współpracy. Na jednym wybiegu można podziwiać, jak piękna i różnorodna jest polska moda. Cieszę się, że przez te wszystkie lata mogliśmy celebrować to święto polskiej mody. Niezwykłą tradycją tego wieczoru są muzy projektantów. Muzy czyli ikony stylu, niezwykłe osobowości, które są natchnieniem dla projektantów i które inspirują tysiące Polaków nie tylko strojem" - powiedziała Aneta Wikariak, redaktor naczelna magazynu "Party".

Muzą projektantki VIOLI PIEKUT ponownie była Agnieszka Dygant: "Drugi raz jestem muzą Violi Piekut. Bardzo mi miło! Współpraca z Violą jest bardzo satysfakcjonująca, łatwa, szybka. Doskonale zna moje rozmiary i potrafi idealnie dopasować kreację do sylwetki. Jest serdeczną osobą, w mig łapie moje sugestie i nigdy mnie nie zawiodła" - podsumowała współpracę z Violą Piekut gwiazda.

"To niesamowite, że Agnieszka jest tu ze mną ponownie! To kompletnie inna kolekcja, a ona raz jeszcze wydała mi się z nią absolutnie spójna. Urzeka mnie jej naturalność, temperament, to, że ona konkretnie wie czego chce i nie toleruje półśrodków. Widzę tu wiele cech wspólnych. Moda ją kocha, ona kocha modę - jestem dumna, że jesteśmy tu razem" - dodaje Viola.

Tegoroczna kolekcja, przygotowana przez projektantkę Violę Piekut na to wydarzenie, oparta została o jeden spójny element - jest nim jeans. To bardzo niecodzienny i innowacyjny ruch. Dlaczego akurat teraz? Po pierwsze dlatego, że w tym roku marka obchodzi swoje 20-lecie istnienia i to najlepszy moment, by zrobić coś, czego się nigdy nie robiło. Po drugie ta kolekcja to odpowiedź na to, co TU i TERAZ. Świat chce byśmy byli silni i taki jest też jeans! Odważny, plastyczny w doborze dodatków, wierny klasyce, ale też mocno osadzony w trendach. Jest z nami już od 170 lat, a rolą projektanta jest dbać o to by był wciąż modny i wciąż młody. I tak też było!"W mojej kolekcji jeans łączy się z jednym dominującym kolorem. To fiolet, kolor o podobnych, silnych cechach, co tkanina. Nie byłabym sobą, gdybym nie z zadbała o najdrobniejsze detale. Jeans, który powstaje z przyświecającym mu hasłem ART FASHION, jest czymś zdecydowanie więcej niż jeansem, który znamy" - tak o kolekcji mówi sama projektantka.

O stylizacje wszystkich pokazów zadbała, ceniona na świecie, stylistka Agnieszka Ścibior. Było spektakularnie, dziękujemy i już teraz nie możemy doczekać się wyzwań, które przed projektantami postawi kolejna edycja.